niedziela, 26 maja 2024

Mars - w poszukiwaniu życia - David A. Weintraub

 Od zarania dziejów ludzie dopatrywali się życia na Marsie. Naukowcy próbowali wszelakimi sposobami udowodnić, że Mars jest tętniącą życiem planetą. Czy aby na pewno wszystkie drogi którymi szli i środki, które były wykorzystywane były właściwe? Czy aby nie było tak, że w dużej  mierze naukowcy mylili się? Czy cena odkrycia życia na czerwonej planecie była tak ogromna, że nawet zdając sobie sprawę, że popełniło się błąd trzeba było iść w zaparte? O tym właśnie jest ta książka. Tego wszystkiego dowiesz się po jej przeczytaniu. Autor w książce "Mars" uchyla nam rąbek tajemnicy świata nauki. Świata, w którym wszystkimi sposobami walczy się o swoje racje.


"Mars" to niesamowita pozycja, dzięki której poznasz czerwoną planetę jeszcze dokładniej. Zobacz, jak prezentuje się obecnie stan naszej wiedzy na temat Marsa, i dowiedz się więcej o badaczach tej fascynującej planety.

"Mars" to książka, która będzie doskonałą lekturą nie tylko dla tych, którzy interesują się astronomią, ale też dla ludzi będących zwyczajnie ciekawymi świata. Publikacja rzetelnie przedstawia planetę praktycznie od każdej strony, tak by nawet zupełny laik mógł stworzyć sobie w głowie jej pełny obraz. Autor pozycji skupił się przede wszystkim na historii badań czerwonej planety, na której od wielu, wielu lat poszukiwano śladów życia. W ten sposób czytelnik ma okazję poznać licznych badaczy Marsa, a także zrozumieć, jakie przesłanki nimi kierowały i co robili źle podczas swoich działań.

W książce będzie też mowa o poszukiwaniach obecności inteligentnego życia na Marsie, a także rozmaitych kanałów, roślinności i metanu. Odbiorca dowie się, jak wiele wstępnych przekonań należało zweryfikować i obalić, a także jak bardzo różni się nasza obecna wiedza na temat planety od informacji, którymi dysponowali wcześniejsi badacze. Pozycja przysłuży się więc zarówno tym, którzy interesują się Marsem hobbystycznie, jak i specjalistom.


KSIĄŻKA:

Autor: David A. Weintraub
Tytuł: Mars -  w poszukiwaniu życia.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Ilość stron: 250


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz