sobota, 3 kwietnia 2021

Człowiek Istota Kosmiczna - Ewelina Zambrzycka, Grzegorz Brona

 


Książka, którą ostatnio przeczytałem "Człowiek Istota Kosmiczna" to bardziej wywiad czy może raczej rozmowa Eweliny Zambrzyckiej z byłym szefem Polskiej Agencji Kosmicznej dr hab. nauk fizycznych Grzegorzem Broną. Nie jako krok po kroku poruszane są poszczególne aspekty naszej ekspansji kosmosu począwszy od pierwszych prób wystrzelenia rakiety, następnie zdobycia orbity okołoziemskiej, poprzez wyprawę na Księżyc, planowane lotu na Marsa a skończywszy na futurystycznych wizjach podboju kosmosu przez gatunek ludzki. 


Książkę zdecydowanie polecić mogę zarówno pasjonatom astronomii jak i tym, którzy chcieli by troszkę zgłębić swoją wiedzę na temat ewolucji lotów w kosmos. 


50 lat temu stanęliśmy na Księżycu. Co dalej?


Czy kiedyś złapiemy deszcz diamentów, który pada na Saturnie każdego dnia? Po co szukać wody na Marsie, skoro jest jej pod dostatkiem na księżycach Jowisza? Kiedy zamieszkamy w hotelach na orbicie Ziemi? Czy podróże w kosmos mogą wydłużyć życie człowieka?


Fizyk cząstek elementarnych, biznesmen, do niedawna szef Polskiej Agencji Kosmicznej, miłośnik The Big Bang Theory i Star Treka w rozpalającej wyobraźnię rozmowie o tym, jak fiction inspirowało science, dlaczego Elon Musk chce zbombardować Marsa i co wstydliwego zostawili astronauci na Księżycu.Inspirująca i zaskakująca książka zarówno dla marzycieli, jak i dla tych, którzy wiedzą, że na Ziemi zostało nam niewiele czasu.


Kosmos – nasza jedyna przyszłość – jeszcze nigdy nie był tak dostępny.


KSIĄŻKA:

Autor: Ewelina Zambrzycka, Grzegorz Brona 
Tytuł: Człowiek Istota Kosmiczna
Wydawnictwo: Znak Literanowa
Ilość stron: 420Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza