sobota, 7 listopada 2015

Popularyzacja astronomii na ramach "WW"Kilka dni temu dostałem od Pani dziennikarz z "Wiadomości Wrzesińskich" maila z informacją, że gazeta przygotowuje artykuł o astronomii. W związku z tym Pani Joanna zaproponowała spotkanie i rozmowę na ten temat. Taki mały wywiadzik. 

Po wstępnych ustaleniach spotkaliśmy się i w bardzo miłej atmosferze, przy herbatce porozmawialiśmy sobie o moim hobby czyli astronomii i astrofotografii. Godzinka strzeliła jak z bata. Pani Joasia zdobyła potrzebne informacje a ja się trochę wygadałem. (W domu tematem astronomii nikt nie jest zainteresowany)  :-) Co wynikło z naszej rozmowy możecie przeczytać w ostatnim wydaniu "WW". 

Przy okazji dowiedziałem się, że w naszym regionie w dziedzinie astronomii oprócz mnie czy Macieja Duszyńskiego działa jeszcze Pan Łukasz Harhura z Wrześni. Być może w niedalekiej przyszłości uda się nawiązać współprace i zaplanować jakieś wspólne wypady pod ciemne niebo.

Artykuł w formie PDF możecie przeczytać TUTAJ.
 

6 komentarzy:

 1. Brawo Szymon! Nie będę ci pisał bzdetów w stylu, ale jesteś słynny... Bo to nie o to w tym wszystkim chodzi... Zrobiłeś dobrą robotę w kwestii popularyzacji astronomii , dobra robotę dla naszej astro społeczności :). Brawo super sprawa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo to jest tak: Siedzimy sobie sami z teleskopem pod ciemnym niebem oglądamy wszechświat przez dziurkę od klucza lub rejestrujemy obrazy tego bezkresu. I co? Może już czas pokazać innym jak tam jest pięknie...

   Usuń
  2. Masz rację :) To i ja opisze swój wkład w popularyzację ;). ... Szymonie, czy mógłbyś przesłać mi na maila scan tego artykułu w nieco lepszej jakości? Na blogu, pomimo otwarcia dużego zdjęcia, ciężko wyczytać co jest napisane...

   Usuń
  3. Wrzucenie zdjęcia w tak małej rozdzielczości było celowe. Nie chciałem, ażeby redakcja się przyczepiła. Wkrótce opublikuje artykuł na FA i dam Ci cynk.

   Usuń
 2. To co Mariusz napisał . Fajnie że to co robimy jest gdzieś zauważone . Zawsze ślad dla potomnych . Gratuluję BRAWO Kolego.

  OdpowiedzUsuń