poniedziałek, 23 grudnia 2013

Mozaika Księżyca

Nowe doświadczenie.
Brak możliwości skierowania teleskopu w niebo pchnął mnie do spróbowania czegoś nowego. Na Forum Astronomicznym trafiłem na temat, w którym kolega o nicku mcmaker robił mozaikę naszego naturalnego satelity. Pod wpływem impulsu poprosiłem go o jego materiał ażeby również spróbować swoich sił w "układaniu klocków."
Mozaika składa się z 13 wcześniej przygotowanych zdjęć. Każde, to połączenie około 180 klatek wykonanych Canonem 40D przez teleskop ATM 180/1184 Jak wyglądają takie pojedyncze zdjęcia możecie zobaczyć po prawej stronie. Nie wrzucałem tu  wszystkich trzynastu ujęć, wybrałem kilka z nich abyście mogli poglądowo zobaczyć o co come on.Zdjęcia poskładane i obrabiane w Photoshopie. Dalsza część obróbki to RegiStax.
Podziękowania dla mcmakera z Forum za udostępnienie materiału.


Poniżej przedstawiam to co udało się stworzyć. Ażeby zobaczyć zdjęcie Full Size należy kliknąć  na fotce LPM a następnie PPM i wybrać pokaż obrazek. Następnie kliknąć lupką w celu powiększenia.No to teraz wracam do obiektów głębokiego nieba. Obróbka DS jest o wiele trudniejsza niż US przez co efekt końcowy dostarcza dużo więcej radości. Już niebawem kolejny obiekt.

2 komentarze: