wtorek, 30 kwietnia 2013

Budowa piera.

Etap I 
W ostatnich kilku dniach udało mi się wygospodarować trochę wolnego czasu. W związku z powyższym w ruch poszła łopata i na ogrodzie powstało kilka dziur.  Wykop o wymiarach 100cm/100cm i głębokości około 120cm po zalaniu betonem stanowić będzie fundament piera. Pozostałe otwory stanowić będą tzw szklanki fundamentowe pod budowę astro-budki.
 
Niespodzianką było pojawienie się w wykopie wody. Po kilku godzinach naszło jej około 30/40cm. Przed rozpoczęciem zalewania betonem trzeba było ją oczywiście wypompować.


W pierwszym etapie zostało wylane do dziury około 40cm betonu wraz z dodawanym do niego gruzem, który obniża znacznie koszty inwestycji. :-)
Zakupiona została rura PCV (fi 200mm) oraz pręty gwintowane (fi-18mm) które będą wykorzystane jako łącznik między rurą i bazą.

 


Co do samej bazy. Można było kupić taki gadżet w jakimś astro-sklepie i było by po sprawie. Niestety cena była zaporowa. Wytoczenie i pomalowanie tego we własnym zakresie obniżyło koszty o jakieś 75%!!!


 c.d.n.


4 komentarze:

 1. Witam,wkrótce też zaczynam budowę obserwatorium.
  Mam pytanko , jakie wymiary robisz tzw szklanek?
  -majronx-

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie będzie to 50x50x70. Jakieś pytanka to pisz na maila szdom1@wp.pl Chętnie odpowiem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale fajnie Szymon . Szkoda że mam tak kiepsko usytuowaną działkę a na same planety to się w moim przypadku nie opłaca taka inwestycja. Świetna robota oraz fajnie udokumentowane . Czekamy n a więcej. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Prace ruszyły pełną parą! Teren masz wymarzony, zapału na pewno ci nie braknie, wkrótce zobaczymy dzieło zycia ;)

  OdpowiedzUsuń