piątek, 22 lutego 2013

Niebo


Robert Gendler
 

Książka, którą chciałem Wam dziś polecić to „Niebo” – Roberta Gendlera.  Została ona wydana w twardej, kolorowej  oprawie. Papier kredowy sprawia, że druk jest bardzo czytelny a  zawarte w książce fotografie prezentują się wspaniale.  Jako, że pojawiła się ona w Polsce w 2007 roku i na obecną chwilę nie jest dostępna w księgarniach kupiłem ją w antykwariacie za naprawdę śmieszne pieniądze. (Nową, nie używaną)

 

 Zdecydowanie większa część  publikacji zawiera piękne kolorowe zdjęcia obiektów głębokiego nieba oraz ich opisy.  Podobnie jak  atlasy nieba, książka została podzielona na cztery części: wiosna, lato, jesień, zima, do których to przypisane zostały obiekty najlepiej widoczne w danym okresie. Zapewniam Was, że fotografie, które tu zobaczycie zachwycą nawet doświadczonych  astro-amatorów.

 
 
 


 

Miłym dodatkiem do książki jest obrotowa mapa nieba. Przyznaję, że osobiście nigdy z takiego wynalazku nie korzystałem ale z tego co wiem,  duże grono  początkujących w dziedzinie astronomii osób używa takiego gadżetu.

 

 

Książka wywarła na mnie naprawdę pozytywne wrażenie. Można by zapytać - dlaczego? Głównie poprzez  zapierające dech w piersiach zamieszczone w niej fotografie DSO. Jako, że sam zajmuję się trochę astro-fotografią wiem, ile czasu, uporu i nerwów kosztuje zrobienie dobrego zdjęcia.

Zapraszam do lektury.

 
Wydawnictwo: Carta Blanca
Rok Wydania: 2006 r. (W Polsce 2007 r.)
Autor: Robert Gendler
Ilość stron: 176 str. wraz z posłowiem i indeksem
Format: 23 cm x 27 cm
Fotografie: Ponad 160 zdjęć

 

1 komentarz: